„Naučná stezka se nachází jihozápadním směrem od města Domažlice v Přírodním parku Zelenov. Stezka je bezprostředně napojena na město Domažlice a návštěvníky provede nejzajímavějšími místy přírodního parku Zelenov. Okruh stezky má necelých 10 km," popisuje ekonom DML Josef Forst.

„Kdo si netroufne na celou trasu, může se na stezku napojit ze záchytného parkoviště a obejít jen kratší okruh. Ke stezce se dá také dostat vlakem, zastávka Hadrovec je vzdálena zhruba jeden kilometr od záchytného parkoviště," pokračuje Forst.

Program otevření nové naučné stezky ´V Zelenovském údolí´ začne v 11 hodin slavnostním zahájením u Rekreačního a výukového centra Zelenov (u silnice na Pasečnici). V 11.30 hod. proběhne ukázka tažných koní a pak mezi 12. a 16. hodinou dojde k představení naučné stezky na jednotlivých stanovištích přímo v terénu.

„Dětem budou naši novou naučnou stezku představovat přímo hajní i s pomocí speciální mobilní aplikace," láká k návštěvě ekonom.

Pro nejzvídavější a nejšikovnější děti je připraveno mnoho hezkých cen, po celý den bude k dispozici táborák, výletníci si tak mohou s sebou vzít vuřty na opékání.

DĚTI SE BUDOU MOCI PROJET V KOČÁŘE
„Slavnostní otevření naučné stezky V Zelenovském údolí finančně podpořila také Místní akční skupina Český les prostřednictvím grantového programu Plzeňského kraje!! Díky nim se děti v sobotu budou moci projet v kočáře taženém párem koní a uvidí tažné koně při práci v lese," dodal Josef Forst.