Nejen kavárna, ale i bistro se skrývá za názvem Lumi Coffee. Podnik na domažlickém náměstí Míru založili partneři Lukáš Duchek a Miroslava Hurtošová v roce 2020. Jejich vizí už od začátku je rozdávat radost v příjemném prostředí a servírovat jen to nejlepší. Mladí podnikatelé

se domnívají, že si z jejich široké nabídky vybere každý zákazník. Ať už chcete jen malou svačinku v podobě lehkého salátu, nebo potřebujete pořádnou anglickou snídani, abyste měli dostatek energie po celé dopoledne.

Legendární Arakain zakončil jarní část svého výročního turné v Mrákově s společně s hostem – skupinou Booters.
Arakain oslavil 40 let ve svatyni chodského bigbítu, podívejte se

„Máme vlastní pekárnu přímo v bistru. V současné době se o výrobu starají tři pekařky. Každý den připravujeme smoothie a čerstvé ovocné šťávy. Vše chystáme za barem před zraky hostů,“ sdělil Deníku Lukáš Duchek s tím, že veškeré zákusky a ostatní pokrmy si sami vyrábějí.

Denně pečou světlé špaldové chleby, ze kterých dělají sendviče, burgery, krutónky k salátům a podobně. Vyrábíme si pomazánky, pesto, domácí granolu, kterou podáváme s řeckým jogurtem. „Také jsme navázali spolupráci s nepomuckým pivovarem Zlatá kráva a připravujeme světle praženou kávu angry beans z táborské pražírny,“ prozradila Miroslava Hurtošová. Hosté do Lumi chodí především na celodenní brunch. Majitelé si zakládají na poctivé kuchyni z kvalitních surovin. Sezónně připravují i polévky. Zároveň mají v menu lehký hráškový krém s kokosovým mlékem. Úzce spolupracují také s Pepekárnou Josefa Stajka.“ Odebíráme denně kváskový žitný chléb, jehož pečení by pro nás bylo časově náročné. Kvůli naprostému vytížení našich holek ho bereme od Pepči,“ vysvětlil Duchek. V nabídce jsou i palačinky a limonády.

Mirka pracovala jako bankovní úřednice, když se rozhodla vyměnit stereotyp za cestování. Sedm let prožila poznáváním a objevováním mnoha kultur. Žila a pracovala v exotické thajské džungli, ale i ve Francii, Španělsku či Anglii. Ze všech zemí si přinesla i ohromný kus gastronomických zkušeností.

Policisté předvedli výstroj a výzbroj, ale také ukázky policejní činnosti.
Děti se v Horšově setkaly se 'svými hrdiny'

Lukáš je vyučený v oboru kuchař-číšník a gastronomie ho vždycky lákala. Znechucen školní praxí se však tomuto oboru dlouhá léta vyhýbal. Převrat nastal až po vycestování do Švýcarska, kde znovu přičichl ke svému oboru, který si dočista zamiloval.

Lukáš s Mirkou se seznámili jako číšníci ve Švýcarsku. Po několika měsících strávených společně v jednom týmu se do sebe zamilovali. Zároveň je spojovala společná láska ke kávě, vínu a skvělé gastronomii, která je přivedla na myšlenku pořízení si společného podniku. 

Původně plánovali otevření kavárny ve Švýcarsku, kde začali hledat vhodné prostory. Náhle do cesty přišlo malé štěstíčko - miminko a bylo na čase zvážit, zda zůstat v cizině nebo se vrátit domů. Nakonec se tedy rozhodli pro kavárnu v Čechách. První pobočku Lumi Coffee otevřeli v Plzni v roce 2019 po návratu ze švýcarského Argau. To ovšem ještě netušili, že přijde doba pandemie a budou muset podnik, o kterém tak dlouho snili, zavřít. Nevzdali se a v roce 2020 otevřeli kavárnu znovu, tentokrát v Domažlicích. Mladý pár práce ve vlastním podniku nesmírně baví. Otevřeno mají denně. „Nejradši bychom ale měli otevřeno i v noci,“ dodal s úsměvem Lukáš Duchek.

Kam za gastrozážitky v Domažlicích:
U Kulináře: jídla spojující mexickou kuchyni s kuchyní Texasu. Najdete tu tortilly, pečená žebra i burgery.
Bageterie Dejsi: různé druhy baget a salátů v příjemném prostředí.
Peeter's Pub: sendviče, saláty, sýrová a uzeninová prkénka, fish and chips nebo třeba vegetariánská jídla a irské pivo ochutnáte v Peeter's Pubu.