Test z pravidel silničního provozu. To byla jedna ze čtyř soutěžních disciplín okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů, na kterou se nejvíc těšila Kateřina Chadimová z horšovskotýnské školy.

„Naopak nejmíň mě lákala zdravověda, ale naše družstvo poskytnutí první pomoci zvládlo dobře," popsala soutěží. Její kolega z týmu David Fischer se nejvíc těšil na praktickou jízdu podle pravidel silničního provozu. „Na kole jezdím hodně a rád, tak mě to láká z dnešních disciplín nejvíc," konstatoval." On i další soutěžící museli zvládnout ještě jízdu zručnosti.

Okresní kolo soutěže bylo vhodnou příležitostí pro otevření zrekonstruovaného dopravního hřiště. V uplynulých měsících na něm vybrané firma provedla práce za skoro milion korun.

Městu Domažlice jako majiteli areálu se podařilo získat dotaci z fondu dopravy Plzeňského kraje ve výši 484 600 korun Kč.

Na úklidových pracích v areálu se podíleli pracovníci Domažlických technických služeb. Zajistili zametení prostranství, odklizení původních značek nebo prořezání vegetace. Celý areál byl také nově oplocen. Už v roce 2013 byla zásadně opravena budova, ve které je zázemí a výuková místnost.

V rámci rekonstrukce areálu dopravního hřiště bylo opraveno svislé a vodorovné dopravní značení. Systém světelné signalizace v podobě semaforů byl nahrazen novými včetně nové řídící skříně s ovládacím programem. Původní nevyhovující značky byly demontovány a nahrazeny novými. Umístění bylo voleno tak, aby malí cyklisté měli možnost vyzkoušet si na cvičné ploše dopravního hřiště co nejvíce možných dopravních variant a situací. Hřiště doplňuje plocha pro jízdu zručnosti v podobě zakreslení umístění překážkových prvků.

3. ZŠ Staňkov
Pořadateli soutěže jsou BESIP a městské úřady Domažlice a Horšovský Týn. Dále Krajský úřad Plzeňského kraje, Policie ČR – územní obor Domažlice. Autoškola Pod Vavřincem , oblastní spolek Českého červeného kříže a Česká pojišťovna.
Účastníky soutěže byla družstva základních škol – vždy 2 chlapci a 2 dívky. V 1. kategorii soutěží děti ve věku 10-12 let , v 2. kategorii ve věku 13-15 let.