„Připravili jsme pro naše děti vlastní olympijské hry. Jednotlivá stanoviště simulují zimní sporty – biatlon, lední hokej, akrobatické lyžování, rychlobruslení a boby,“ popsala Lenka Němečková, vedoucí školní družiny.

„Na olympiádu se rád dívám v televizi, nejvíc mě baví koukat na snowboarding a pak taky na hokej a běžky,“ říká čtvrťák Martin Dzáma.
„Tady v tělocvičně si nejvíc užívám hokej,“ svěřil se Martin s tím, že se mu chtěl věnovat i ve svém volném čase, ale nakonec dal přednost florbalu, který ho také velmi baví.

„Já se taky ráda dívám na olympiádu a tady mě nejvíc bavily boby,“ popsala Barča Kůstová.
Olympiáda v tělocvičně základní školy měla i slavnostní ráz, když v úvodu čtvrteční odpolední akce přinesl olympijskou pochodeň zástupce ředitele Luboš Kuboň.

Před samotnou akcí si družinářky s dětmi povídaly o významu olympijských her. Z novin a časopisů také vystřihovaly fotky sportovců, aby si vyzdobily nástěnku.

„Také si všichni vybarvovali českou vlajku, kterou si pak připnuli na oblečení,“ dodala k přípravám Němečková. Malých olympijských her se zúčastnilo na 100 dětí ze školní družiny. Měly i barevně rozdělená trička podle jednotlivých oddělení školní družiny. Na závěr obdržel každý z účastníků družinářské olympiády čokoládovou medaili a pamětní list.