Dnes odpoledne by se měla řidičům po náročné rekonstrukci znovu otevřít Domažlická ulice v Horšovském Týně. Stavebníci ještě dokončují poslední části povrchu. Práce stihli dokonce před termínem.

„Kdyby bylo lepší počasí, otevřeli bychom Domažlickou ulici už dříve,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Domažlice Josef Šimánek s tím, že zprovoznění ulice je zatím naplánováno na čtvrtek 30. října, tedy na dnešek, na 13. hodinu. „Máme na tu hodinu přímo na místě domluvenou schůzku s městem a policií. Když bude příznivé počasí, bude do té doby vše hotovo. Poručit větru, dešti ale bohužel neumíme.“

Řidiči si tak mohou po více než dvou měsících oddychnout. „Je domluveno, že už se odstraní objížďky,“ poznamenal Šimánek.

Rekonstrukce komunikace, kterou financuje Krajský úřad v Plzni, si nakonec vyžádala navýšení nákladů. „Je to kvůli špatnému podloží. Prakticky odshora až dolů jsme to museli celé sanovat, a to už se na finančně hodně projeví. Náklady se tím nakonec zvýšily o zhruba jedenáct milionů korun,“ vysvětlil Šimánek.

Další peníze ´nalilo´ do Domažlické ulice přímo město. „Na chodníky a veřejné osvětlení je schváleno 11,2 milionu korun,“ informoval tajemník Městského úřadu H. Týn Emil Hofman s tím, že v dolní části ulice jsou chodníky po obou stranách. Od traťového přejezdu vede chodník jen po levé straně a od ´kruháče´ k Fadisu Osiva jen po pravé straně.

Na dokončení rekonstrukce čekalo také ČSAD s přestěhováním autobusových zastávek na nová stání. „Autobusy pro linky Domažlice – Plzeň a Domažlice – Praha budou na nových zastávkách stavět od pondělí 3. listopadu. Na dočasné i nových zastávkách jsou o tom vyvěšeny informace,“ sdělil vedoucí domažlického provozu ČSAD Jan Šup a dodal, že přemístění dalších zastávek z Husova náměstí bude možné nejdříve s nejbližší změnou jízdních řádu, tedy v polovině prosince letošního roku.

Slavnostní otevření Domažlické ulice se uskuteční v pondělí 3. listopadu ve 13 hodin.