Gynekologicko -porodnické oddělení Domažlické nemocnice připravilo pro maminky novinku, která je v celém Plzeňském kraji zatím ojedinělou záležitostí.

Takzvaný „rodinný pokoj“ se od běžně známého nadstandardního pokoje liší ještě lepším vybavením. Zásadní rozdíl však spočívá v tom, že na pokoji můžes rodičkou zůstat přes noc jakýkoliv rodinný příslušník.

„Velice nás těší, že jako první porodnice v kraji nabízíme rodinný pokoj, na kterém může být s maminkou a novorozeným miminkem i tatínek či jiný člen rodiny. Tuto naši službu využívají například také maminky, které již jedno starší dítě mají, a díky našemu novému rodinnému pokoji mohou mít obě děti u sebe i v porodnici,“ vysvětluje nový primář gynekologicko-porodnického oddělení Domažlické nemocnice Jindřich Koudela.

Pokoj nabízí velmi přátelské prostředí, které dovolí zůstat rodině pospolu i během porodu. Neplatí zde běžné návštěvní hodiny, jelikož pokoj funguje jako zařízení hotelového typu. Je komfortně vybaven manželským dvoulůžkem, LED televizí, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a vlastním sociálním zařízením. Cena za jednu noc strávenou v tomto pokoji činí tisíc korun. Je zde také možnost objednat doprovodu rodičky stravu.

OHLASY JSOU DOBRÉ

„Pokoj jsem sama vyzkoušela jako první pacientka a byla jsem moc spokojená a vděčná, že jsem mohla mít u sebe jak novorozenou dceru, tak i tu starší,“ sdělila své pocity jedna z rodiček, která novou službu vyzkoušela.

ČEKÁ SE NA ZKUŠENOSTI

Obdobné zařízení může brzy vzniknout i v dalších nemocnicích v regionu. „Zřízení rodinných pokojůi v dalších porodnicích krajských nemocnic budeme řešit s ohledem na zkušenosti a reference z Domažlic. Ohlasy jsou zatím velmi pozitivní,“ říká mluvčí Nemocnic Plzeňského kraje Jiří Kokoška.