I Pionýrská skupina Mír Domažlice se má čím pochlubit, proto jsme se do festivalu Pionýr Open zapojili a připravili jsme v sobotu 6. září pro děti akci Dveře dokořán. „Jé, hele ten velký pes!" ozývalo se pod domažlickou věží. To naši vedoucí posílali na trať plnou úkolů první účastníky a plyšový pionýrský maskot jim s tím pomáhal.

Každé dítě dostalo startovní kartu s křížovkou. Jejich úkolem bylo projít 4 stanoviště a splnit na nich celkem 8 úkolů. Za každý úkol dostali soutěžící jedno slovo do křížovky.

Trasa nebyla dlouhá – start byl u věže, první úkoly se plnily v parku u pošty, další v Hánově parku, odtud trasa pokračovala na hřiště pod okresem a poslední úkol už čekal na děti v klubovně Dřevák na sídlišti Kozinovo Pole.

Byly ty úkoly těžké? No, jak se to vezme. Některé daly dětem celkem zabrat, občas bylo potřeba zapojit do hry i rodiče, ale všichni to nakonec zvládli. Vždyť přece chůze na chůdách, balancovník, překážková dráha, chůze poslepu nebo skládání lodičky z papíru je pro šikovné děti hračka. Malování křídou na chodník bylo spíš pro radost, hádání pohádkových bytostí nebo výroba sovy z papíru už bylo trošku těžší.

Ale stálo to za to. Na konci čekala na každého sladká odměna. Pak už všichni pospíchali, aby si opekli špekáčky, děti si nechaly namalovat krásné obrázky na obličej a kolem klubovny hrály hry.

Rodiče si mezitím povídali, prohlíželi si v klubovně oddílové nástěnky nebo fotografie z tábora. Krásné počasí přilákalo asi padesátku dětí. Bylo to milé, pohodové odpoledne, kterým jsme zahájili nový školní rok.

Od pondělí 8. září už se budou děti zase scházet ve Dřeváku na oddílových schůzkách. V pondělí nejmladší děti v oddílu Veverky, ve čtvrtek oddíl Rafani, v pátek oddíly Mimoni, Pegas, Draci a airsoftová jednotka 301. Pionýrská – to je víc než stovka dětí, které ve Dřeváku tráví svůj volný čas. Škoda že klubovna není nafukovací, aby se nás tam vešlo víc!

Ona totiž naše sobotní tajenka nelhala: V Pionýru vždycky najdeš kamarády. A proto jsme tam všichni tak rádi. Kdybyste si chtěli zjistit víc o naší činnosti, navštivte stránky www.pionyrdomazlice.cz. Těšíme se na setkání s vámi na nějaké naší další akci.

Autor: Dáša Čechová