V kategorii bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů mezi středními a malými nemocnicemi skončila v letošním ročníku na druhém místě za třineckou nemocnicí Podlesí. Organizace HealthCare Institute vyhlašovala nejlepší nemocnice v úterý v Praze. V dílčích anketách uspěly i další nemocnice Plzeňského kraje.

RADOST Z ÚSPĚCHU

„Úspěch v anketě je týmová práce všech zaměstnanců od lékařů, přes sestry, terapeuty, sanitáře až po kuchaře, techniky či pracovnice úklidu,“ říká předseda představenstva Domažlické nemocnice Petr Hubáček. „Výsledek má pro nás o to větší význam, že pořadí nesestavuje třeba jen na základě namátkových kontrol tým porotců, ale vyplývá přímo z hodnocení pacientů. Do ankety se přitom letos zapojilo 718 ambulantních a více než tisíc hospitalizovaných pacientů,“ doplňuje Petr Hubáček.

Ankety se účastní nemocnice z celé republiky.

Domažlická nemocnice se umístila na 3. místě v kategoriích Spokojenosti s přístupem sestry z pohledu ambulantních pacientů a Zlepšení stavu pacientů při pobytu v nemocnici. Druhé místo v oblastech bezpečnosti a spokojenosti ambulantních pacientů a nejkratší doby čekání z pohledu ambulantních pacientů. Z pohledu pacientů se Domažlická nemocnice pyšní nejútulnější čekárnou a hodnotí ji jako bezpečnou nemocnici, co se týče seznámení hospitalizovaných pacientů s riziky zákroku.

Ilustrační foto.
Čtyři noví přísedící okresního soudu