Jak upřesnil na internetových stránkách města mluvčí domažlické radnice Josef Babor, dětské, novorozenecké a gynekologicko-porodnické oddělení totiž čeká pravidelná technická údržba a malování prostor.

Od neděle 23. června, sedmi hodin ráno, až do sedmé hodiny v pondělí 1. července nebude možnost příjmu ani vyšetření či ošetření na gynekologické pohotovosti, nebude možný příjem pacientů ani od zdravotnických záchranářů. Gynekologická ambulance bude od 24. června, sedmi hodin, plně v provozu do 28. června, 15.30.

Co se týká nastávajících maminek, porodnice je bude přijímat k porodu nejpozději ve čtvrtek 20. června o půlnoci. Od nedělního rána 23. června až do pondělního rána 1. července nebude možné rodičky vůbec přijímat. V tomto termínu tak nebude možný ani příjem novorozenců na dětském oddělení.

Dětské oddělení bude mít od deseti hodin v pondělí 17. června až do sedmi ráno v neděli 23. června v nonstop provozu pohotovostní ambulanci, a to s možností krátkodobé hospitalizace po domluvě se sloužícím lékařem na telefonním čísle 379 710 223.

Ovšem od nedělního rána 23. června do pondělí 1. července nebude na dětském oddělení a dětské pohotovosti možný příjem pacientů k hospitalizaci, nebude možné ani vyšetření pediatrem. Děti s chirurgickou problematikou budou standardně ošetřeny na chirurgické ambulanci.