Již počtvrté za sebou se v celorepublikovém hodnocení nemocnic výborně umístila Domažlická nemocnice. Stejně jako v předchozích letech ji hlasy pacientů vynesly na první místo v Plzeňském kraji.

„Cílem tohoto projektu, který se uskutečnil již počtvrté, je pravidelně sestavovat žebříček českých nemocnic. Do tohoto projektu bylo zařazeno celkem 165 nemocnic,“ říká Daniel Vavřina, předseda HealthCare Institute Ostrava, který se sestavováním žebříčku zabývá.

Pro letošní rok byla shromažďována data v období mezi 1. březnem až 31. říjnem.

„Celkový počet hlasujících byl v daném období více než 35 tisíc respondentů,“ doplnil Vavřina.

Ředitelka Domažlické nemocnice Alena Vyrutová má z opakovaného prvenství v kraji radost.

„Já jsem ještě detailní výsledky z Plzeňského kraje neviděla, ale vím, že jsme první a celorepublikově jsme kolem 30. místa. Samozřejmě, že tyto výsledky bereme tak trošku s nadhledem. Záleží na tom, kolik pacienti odevzdají dotazníků,“ říká ředitelka s tím, že na svém postu si vyslechne chválu, ale musí se zabývat i stížnostmi .

„Stížnosti se snažíme co nejprecizněji vyřídit. Myslím si, že na pacienta působí nejvíce chování sester a primářů, to, jak jednají s lidmi. Hlavně tohle si člověk z nemocnice odnese. Mám z přízně pacientů radost, zítra máme primářskou poradu, takže i tam všem poděkuji,“ dodala včera ředitelka Vyrutová.

„Jé, o tom ani nevím. Ale myslím si, že si to nemocnice zaslouží. O perfektní práci jsem se přesvědčil vloni, kdy jsem ležel na JIPce,“ uvedl Deníku pan Stanislav.

„Domažlickou nemocnici jsem si cíleně vybrala, a to na doporučení známých,“ říká Zdeňka Gallová z Mariánských Lázní, která v ní porodila syna Martina. A není s tímto názorem sama.

O tom, že zejména porodnice dělá nemocnici ´jméno´, ví i její ředitelka.

„Když probírám, odkud k nám ženy přicházejí, je to široké okolí. Mám z toho radost,“ zakončuje Vyrutová.

Pořadí v Plzeňském kraji podle hlasování pacientů:

1. Domažlická nemocnice – úspěšnost 74,33 %
2. Klatovská nemocnice -úspěšnost 68,36 %
3. Fakultní nemocnice Plzeň – úspěšnost 64,04 %