Sympatická dívka si pro soutěž připravila třílistový exponát ´Obraz Chodska v literatuře´.

Známky, které se hodily k zvolenému tématu, autorka vlepila na albové listy, které doplnila o další informace k autorům, kteří měli úzký vztah k chodskému regionu.

Na třech listech věnovala svoji pozornost Aloisi Jiráskovi, společně Boženě Němcové a Jindřichovi Šimonu Baarovi a dále Jaroslavu Vrchlickému.
„Zpět do pořadačů známky z albových listů nevracím, to by se dělalo v případě, že by šlo o vzácné exempláře,“ vysvětlila.

„Ve své kategorii vybojovala první místo se ziskem 88 bodů ze sta možných a stala se tak vůbec nejúspěšnější letošní soutěžící v ČR,“ popsal její úspěch vedoucí filatelistického kroužku při domažlické Základní škole v Komenského ulici Jiřík Bejsta.

Karolína Hošková kroužek navštěvovala druhým rokem, už loni uspěla na olympiádě v Pardubicích s exponátem ´Pernštějn – perla mezi gotickými hrady´. V kategorii starších (B) tehdy obsadila čtvrté místo.

„Doma jsem našla pořadače se známkami, které mě zaujaly a pak na stránkách školy odkaz na filatelistický kroužek,“ popsala podněty, které ji nasměrovaly ke sbírání známek.

Velkou podporu v začátcích získala u své babičky. „Sbírám zvířata, rostliny a sport,“ specifikovala svoje filatelistické zaměření usměvavá absolventka deváté třídy a dodala: „Bez povšimnutí nenechám ani československé a české známky.“

Svoji sbírku obohacuje z několika zdrojů: „Některé známky jsem získala od pana Bejsty, další kupuji v domažlickém specializovaném obchodě a aktuální tuzemské pořizuji běžně na poště,“ shrnula Karolína.

Úspěšný pobyt na filatelistické olympiádě v Brně se protáhl na tři dny. Součástí soutěže byl test z filatelistických znalostí i vědomostí o spisovatelích.