Na dva a půl měsíce se musejí řidiči v Horšovském Týně obrnit trpělivostí. Ve čtvrtek tu totiž začala rekonstrukce Domažlické ulice.

Hustě využívaná „Domažlická“ je výpadovkou z H. Týna směrem na Blížejov a Domažlice. Pro období, po které rekonstrukce potrvá, budou muset řidiči volit jiné trasy. Správa a údržba silnic Domažlice, která akci realizuje společně s městem Horšovský Týn, zatím zcela uzavřela úsek od začátku města u Fadisu až k první křižovatce ulic Domažlická, Cihlářská a Nad Rybníčkem.

„Tato uzavírka potrvá do 7. září,“ uvedl tajemník Městského úřadu H. Týn Emil Hofman, s tím, že i poté musejí řidiči počítat s omezeními. „Od 8. září do konce října pak bude provoz omezen pouze částečně. I tak doporučujeme řidičům jedoucím od Plzně na Domažlice, aby po příjezdu do Horšovského Týna pokračovali po silnici I/26 ve směru na Draženov,“ poznamenal Hofman.

Součástí rekonstrukce Domažlické ulice je i výstavba okružní křižovatky, již druhé v Horšovském Týně. Vznikne namísto křižovatky s ulicemi Cihlářská a Nad Rybníčkem.