Na radnici tak bylo rušno už od rána. To se sjížděli významní představitelé církve. Vedle kardinála byli vedením města, jehož někteří členové přišli stylově v kroji, přivítáni pražský pomocný biskup Zdeněk Wasserbauer, plzeňští biskupové Tomáš Holub a František Radkovský, litoměřický biskup Jan Baxant a biskup Rudolf Voderholzer z Řezna.

Odpoledne už na radnici vládla neformální nálada. Mezi hosty se objevil například přední kardiolog Jan Pirk, poslanec Jan Bartošek (KDU-ČSL), senátor a tvůrce populárních večerníčků Václav Chaloupek a další osobnosti z řad zastupitelů města, starostů domažlického okresu či náměstků hejtmana Plzeňského kraje.

Starosta pojal setkání netradičně. „Nikdy jsem neříkal, jak jsem se vlastně do Domažlic dostal. Jsem tu už 40 let a dnes se o tu historku s vámi podělím,“ řekl a seznámil desítky hostů s tím, jak ho do jeho osudového města přivedla volná pracovní pozice advokáta. Jeho vyprávění zpestřovaly chodské lidové písničky v podání Kamila Jindřicha, Josefa Kuneše či Tomáše Kůgela.