Rada města schválila změnu tržního řádu, která úpravy stanovuje. „Dlouhou dobu se vedla debata, zda stánky mají stát před radnicí a znemožňovat průjezd centrem města, nebo mají být jinde. Za jiné místo se nabízelo Chodské náměstí, kam byly trhy vloni přemístěny rozhodnutím předchozí rady města," uvedl starosta Domažlic Stanislav Antoš. Na tomto místě je po celý loňský rok ponechala i nynější rada s tím, že tento krok bude vyhodnocen.

Výsledkem však bylo, že se zjednodušil provoz ve městě, ale zároveň se snížil zájem kupujících. Rada tak promýšlela kompletní řešení, jak navrátit trhy na atraktivnější místo a přitom nenarušit průjezd centrem, ve kterém platí pro vozidla maximální rychlost 20 km/h, ale mnozí řidiči ji nedodržují.

Po jednání s dopravní policií, odborem dopravy a odborem správy majetku bylo vytipováno místo vedle kašny. „Prostor bude ohraničen zábranami. Stánky budou obráceny čelem ke kostelu, aby prodávající i kupující byli v bezpečí," sdělil Antoš.

Ilustrační foto.
Víte, kolik stojí byt na Domažlicku? Plzeňský kraj v cenovém indexu zlevnil

Rada města stanovila termíny středečních trhů pro letošní rok, které skončí 27. listopadem. „Očekáváme, že následné prosincové termíny se stanou součástí vánočních trhů, které už loni byly rozšířeny a i letos připravujeme jejich další rozšíření," uzavřel starosta.