Až do centra města již dorazily stavební práce související s nejnákladnější investiční akcí v dějinách Domažlic, kterou je dostavba a rekonstrukce kanalizace, vodovodní sítě a rozšíření kapacity čistírny odpadních vod.

Začátkem tohoto týdne byly zahájeny práce v ulici Boženy Němcové, která spojuje náměstí s křižovatkou u bývalého pivovaru. Úplná uzavírka by měla skončit 2. července. Dělníci se v tomto termínu pustili do práce i v Dukelské ulici.

„V rámci akce Čistá Berounka bude nově položeno sedm kilometrů nového potrubí a další čtyři budou rekonstruovány,“ uvedl správce stavby Miloš Nosek.

Stavební ruch panuje i v dalších částech Domažlic. Na tři etapy byly rozděleny práce v Hruškově ulici. Nynější uzavírka v části od mostu u tenisového areálu k budově Policie ČR potrvá do 12. července.

Úsek od policejní služebny ke křižovatce pod Chodským hradem bude částečně uzavřen do poloviny prázdnin. Čtyři červencové týdny pak bude uzavřena Hruškova ulice mezi křižovatkami se Smetanovou a Doubovou (u Zubřiny pod tenisovými kurty).

Další omezení je nyní v Tovární ulici, skončit by mělo 10. července. Ani tímto místem výčet prací nekončí. Ve středu 16. června bude na měsíc úplně uzavřena část ulice Na Milotově.

„Celkové náklady na akci Čistá Berounka v Domažlicích se vyšplhají na 557 milionů korun,“ doplnil Nosek.