„Připravena je bohatá nabídka nejen v rámci hlavního programu sestaveném městským kulturním střediskem, jehož největší část se odehraje na pódiu u brány na náměstí a v zahradě pod Chodským hradem, ale i řadou pořadatelů menších hudebních vystoupení ve dvorech a prolukách v historické části města i velký Chodrockfest na kolbišti. Na své si přijdou kupující ručně zpracovaných výrobků, děti a mládež na kolotočích nebo návštěvníci výstav,“ uvedl starosta města Stanislav Antoš.

Návštěvníky slavností svými vystoupeními potěší Chodský soubor Mrákov, Národopisný soubor Postřekov, Konrádyho dudácká muzika, Domažlická dudácká muzika, rodina sester Kuželkových z Klenčí, dětské soubory z Chodska, pěvecké sbory Canzonetta a Haltravan, Orchestr lidových nástrojů Plzeňského kraje, dechové kapely, Pošumavská dudácká muzika ze Strakonic i další účinkující.

Marta Skarlandtová představí krásu chodských krojů ve fotografiích Václava Šilhy, kapela Patrola Šlapeto zazpívá staropražské písně, přichystán je další ročník Národní přehlídky dudáků. V rámci pravidelného pořadu Ozvěny folkloru se už v pátek 11. srpna od 18 hodin představí muzikanti, jejichž tvorba vychází z folkloru a lidové písně: BraAgas, Tomáš Kočko & Orchestr, Circus Brothers.

Poutní mše svaté na Vavřinečku budou celebrovat plzeňský biskup Tomáš Holub (sobota 12. srpna, 10 h) a rektor arcibiskupského semináře Praha Radek Tichý (neděle 13. srpna, 10 h).

Z Domažlic na vrch Vavřineček bude jezdit mimořádná bezplatná autobusová linka. Rovněž po páteřní komunikaci od vlakového nádraží až po západní okraj města bude v sobotu a neděli v půlhodinovém taktu jezdit další bezplatná linka. V lokalitě U Svatých a v Petrovické ulici budou fungovat záchytná parkoviště.

close Pamětní mince Domažlických slavností. info Zdroj: se svolením Josefa Babora zoom_in Pamětní mince Domažlických slavností. Během návštěvy slavností si budou moci návštěvníci pořídit také pamětní medaile. Motivem na rubové straně je tentokrát silueta Chodky a chodského psa. „Na úplně první pamětní minci byl zpodobněn dudák před kostelem sv. Vavřince na Veselé hoře. Následoval tančící krojovaný pár před městskou branou, ponocný před věží arciděkanského kostela, krojovaná dívka na pozadí Chodského hradu, chodský koláč, dudy, kamenný kalich na Baldově fanfrnoch nebo pivovar. Vloni byla tématem kašna na domažlickém náměstí,“ uvedl za Městské informační centrum Josef Babor.

Pamětní minci bude připravena pro zájemce k zakoupení v infocentru na Chodském náměstí.

Na své si přijdou i rockeři, pro které samozřejmě nebude chybět Chodrockfest v domažlickém areálu TJ Start. Letos se na dvou střídajících se pódiích zahraje téměř dvacítka českých kapel. I tento rok se návštěvníci mohou těšit na již oblíbený bezhotovostní systém placení, sprchy, úschovnu s možností dobití mobilních telefonů a mnoho jiného.

Na návštěvníky čekají dva dny nabitého line-upu. Pozvání přijali tyto kapely: Traktor, Harlej, Doga, Alkehol, Pokáč, Trautenberk, Poletíme?, Komunál, Vypsaná fixa, Záviš, Panoptiko a mnoho dalších. Premiérově se na festivalu Chodrockfest také v roce 2023 představí slovenští Horkýže Slíže.