Ačkoli jsou ve hře dva kandidáti – místostarosta Zdeněk Novák (SPMD) a Pavel Faschingbauer (lídr ODS), nebyl při volbě do funkce navržen ani jeden. „Nominace na starostu města trvá i v dnešní době a jsem jediným kandidátem trojkoalice (SPMD + ANO + KDU-ČSL). Přesto dnes nebudeme navrhovat, abych byl do funkce starosty zvolen, a vysvětlím, jak tato situace vznikla. Když jsem zvažoval, zda mám přijmout nabídku a kandidovat na funkci, tak jsem bral v úvahu argumenty pro a proti. Nakonec jsem se rozhodl tak, jak jsem se rozhodl. Měl jsem několik podmínek, těmi dvěma zásadními byly – podpora v zastupitelstvu s nadpoloviční většinou a uzavření koaliční dohody vzniklé koalice a schválení programového prohlášení. V mezidobí nastala patová situace. Dodnes nemám vyjednanou většinovou podporu, není uzavřena koaliční smlouva a není schváleno programové prohlášení. Za této situace dnes nepřijímám kandidaturu na starostu, nicméně kandidátem zůstávám i pro další dny,“ prohlásil během středečního jednání zastupitelstva místostarosta Zdeněk Novák.

Po něm se přihlásila o slovo Jaroslava Wollerová (ODS), která přišla se stejným návrhem v rámci druhé koalice Trojblok pro Domažlice. „My jsme v podobné situaci. Naší koalici se nepodařilo získat nadpoloviční většinu, ani my tento návrh nepodáme.“ Stávající starosta Miroslav Mach proto tento bod ukončil bez hlasování. Obdobně dopadla i volba prvního a druhého místostarosty či členů rady města.

Schválil se pouze počet jejích členů, a to na sedm. Dále nové zastupitelé odhlasovali vznik kontrolního a finančního výboru. K tomuto bodu vznesl návrh Zdeněk Novák: „V současné době měl kontrolní výbor sedm členů, finanční devět, bylo by vhodné rozšířit kontrolní výbor o dva členy.“ Se stejným návrhem přišel i zastupitel Vokáč (ANO).

Další zastupitelstvo je naplánované za tři týdny na 21. listopad. Do té doby bude město spravovat dle paragrafu 107 Zákonu o obcích stávající starosta Miroslav Mach a stávající místostarostové Zdeněk Novák a Stanislav Antoš, a to do doby, dokud nebude zvoleno nové vedení. Totéž platí i pro radu. Výsledek, který přineslo středeční jednání, nebyl ani pro jednu koalici překvapením.