Malované Domažlice, takto se jmenují omalovánky, které ilustrovala chodská rodačka Slávka Štrbová. Týž název nese i výstava, která se nachází ve vestibulu banky, kde byla ve středu 26. září slavnostně zahájena.

Autorka, která od roku 2017 vede domažlickou Galerii bratří Špillarů, pracovala pro dětské časopisy Šikula, Betynka a Katka, vytvořila ilustrace ke knize Dřevorubecké pohádky a rovněž i pro pohádky v knize Jana Wericha – Fimfárum. Ve vestibulu banky na domažlickém náměstí však vystavuje poprvé. Omalovánky, které Slávka vytvořila, zachycují jednotlivé kouty Domažlic – bitvu na Baldově, náměstí, krásně zdobené domy s loubím. Ilustrace jsou navíc opatřené texty, o něž se postarala Kristýna Pinkrová z Muzea Chodska. Dle jejích slov jsou omalovánky kolektivní prací.

S nápadem na vznik omalovánek přišla Jana Jankovcová z domažlického infocentra. Původně Slávka vytvořila ilustraci ‚Bitva na Baldově‘ a chtěli jsme vytvořit takové ty typické omalovánky, na které jsme byli zvyklé z dětství – jedna strana vybarvená a druhá nevybarvená. Dále paní učitelka Červenková přispěla s podnětem vytvořit k ilustracím básničky a úkoly,“ popsala Pinkrová proces vzniku omalovánek, který trval rok. Do budoucna je nápad na další omalovánky s národopisnou, Chodskou tematikou.

Výsledek se návštěvníkům líbil. „Líbí se mi, že domažlickou tematikou děti trochu lépe poznají místo, kde žijí ,“ řekl Karel Novák z Domažlic.