Značku parkoviště s dodatkovou tabulkou o vyhrazeném parkování zakrývá při vjezdu ze silnice strom, té další na začátku parkoviště už si všimne málokdo. Dává většinou pozor na to, aby nesrazil některého z chodců, takže nekouká vlevo vzhůru z auta.

Své o tom ví Marta Paulová z Trhanova.

„Jela jsem na finanční úřad a cítila jsem, že se mi dělá špatně. Odbočila jsem tedy na nejbližší parkoviště,“ vypráví s tím, že z auta vystoupila a vyhledala maminku své známé, u které se dala ´do pořádku´.

Když se po hodině vrátila k autu, měla na kole botičku. Při nevolnosti si totiž nevšimla cedule na začátku parkoviště, pod níž je dodatková tabulka umožňující parkování držitelům karty A.

„Mám diabetes, prostě se mi udělalo náhle špatně, což jsem pak řekla i strážníkům, kteří mi sundavali botičku. ´Občanku´ vyhrkl na mne jeden z nich,“ vypráví s tím, že poté už strážník dostal doklady a pravil: „Mohl bych vám dát dva tisíce pokuty, já budu hodný a máte to za 300,“ vypráví Paulová s tím, že neměla s sebou tolik peněz v hotovosti, takže strážník chtěl její podpis. Tím ale, jak později zjistila, si uzavřela možnost proti pokutě jakkoli protestovat.

„Vím, že je to trapná situace, tím, že jste podepsala, vyjádřila jste se, že s pokutou souhlasíte, řekli mi posléze při mé návštěvě domažlické strážnice, kde jsem nakonec pokutu zaplatila.

Na značku, která není při příjezdu ve směru od kruhového objezdu do poslední chvíle před odbočením vidět, doplatil v minulosti nejeden motorista. Botičky na parkovišti obdrželi dle našeho zjištění zejména Němci, kteří jsou zvyklí na poněkud tran〜sparentnější značení.

Hodlá městská policie zařídit, aby byla značka vidět z dostatečné vzdálenosti?

„Umisťování značek je v kompetenci odboru dopravy městského úřadu a republikové policie. Dosud si na vámi uvedené místo nikdo nestěžoval, ale dáme podnět na odbor dopravy, aby se tím zabýval,“ uvedl Deníku velitel strážníků Bohuslav Perlovský.