Definitivní přehled všech investičních záměrů města bude znám v březnu, kdy budou zastupitelé schvalovat letošní rozpočet.

„Podklady pro rozpočet se stále zpracovávají, přesnější investiční výhled by měl být znám do konce ledna. Hledání priorit je nyní součástí politické debaty," konstatoval místostarosta Zdeněk Novák (SPMD).

„Pokračovat by měla rekonstrukce městského kulturního střediska, kde se od května do září počítá s odstávkou, v červnu by také měla začít velká oprava plaveckého bazénu a v létě rekonstrukce jídelny ZŠ Komenského 17. Pokračovat by se také mělo v rekonstrukci pivovaru," uvedla mluvčí radnice Kristýna Bublová.

„V jednání je i rekonstrukce městského stadionu. Záleží na dohodě s fotbalovým svazem. Měla by tam přibýt další tribuna se zázemím a proběhnout by měla i kompletní renovace travnaté plochy," doplnil místostarosta.

Z nejsilnější opoziční strany zásadní výtky proti nastíněným záměrům nezaznívají.
„Až na pár drobností se program ČSSD s investičními prioritami Města Domažlice vcelku shoduje," uvedl domažlický zastupitel a senátor Jan Látka (ČSSD).
„Vycházím-li z našeho volebního programu, tak nám v současných investičních prioritách chybí rekonstrukce bývalého objektu PDA na víceúčelový objekt, který bude mít i větší kapacitu pro pořádání různých kulturních a společenských akcí. Tento typ objektu by si město jako jsou Domažlice určitě zasloužilo," míní Jan Látka.

„Myslím, že chybí více parkovacích míst v centru města. Nevyužité je místo po bývalé nemocnici," říká obyvatelka Monika Chvátalová s tím, že by přivítala i nějaký klub pro maminky s dětmi.

Město funguje až do schválení řádného rozpočtu v rozpočtovém provizoriu. To schválili zastupitelé již v prosinci.
„Kromě nutných provozních výdajů počítáme například s nákupem osmi nových parkovacích automatů, které nahradí ty stávající. Ty jsou již staré a velmi poruchové," zmínil místostarosta Novák.

Pořízen bude i docházkový systém pro jeselské zařízení Sluníčko.

V Domažlicích se dále počítá s opravou některých chodníků v rámci budování bezbariérových tras a pokračovat bude také příprava nových parkovacích stání v Kozinově ulici a v ulici Kosmonautů nebo údržba veřejného osvětlení. Nezastaví se ani výkupy pozemků.