Zatímco v Domažlicích bylo úterní dopoledne běžným jarním dnem, obyvatelé výše položených obcí, jako jsou Pelechy nebo Pasečnice, se probudili do rána jako vystřiženého z tvrdé lednové zimy – dvoucentimetrová vrstva sněhu, omrzlé stromy a dva stupně pod nulou.

„Bylo až neuvěřitelné vidět, co udělá pár metrů nadmořské výšky. V Pasečnici to ráno vypadalo jako v zimním království a v Domažlicích nebylo po sněhu ani památky. Tady si krásně kvetly kytičky, zatímco my nahoře jsme nasadili zimní boty a dali se do uklízení zmrzlého sněhu," řekla jedna z obyvatelek Pasečnice.

„Na Pelechách je sníh? To si děláte legraci," smála se nevěřícně Markéta Bozděchová, která trávila dopoledne procházkou po Domažlicích se svými dětmi Martinem a Jiříkem. „Manžel ani ráno nemusel škrabat auto a já zrovna koukala, jak u nás v ulici krásně kvete zlatý déšť. Počasí si očividně dělá, co chce. Jen aby se zima nevrátila i sem k nám dolů," dodala s tím, že pro jistotu možná ještě chvíli počká s přezutím auta na letní gumy.