Nové tréninkové hřiště s umělou trávou, které chtějí domažličtí fotbalisté, uřízne kus zahrady mateřské škole v Palackého ulici. A třebaže poslední jednání domažlického zastupitelstva se mělo týkat schválení rekonstrukce uvedeného sportoviště na hřiště s umělou trávou, debata se rozvinula na problém, který záměr způsobí sousední mateřské škole.

„Bavili jsme se o tom, že sto metrů délky je moc. Norma umožňuje 90 metrů. Doporučil bych zkrátit hřiště o tři až pět metrů,“ uvedl bývalý starosta, dnes zastupitel Jan Látka. „Hřiště je přesně podle plánu 100x65 metrů, který schvalovalo minulé zastupitelstvo,“ ohradil se starosta Miroslav Mach. Do rozpravy zasáhla i vedoucí učitelka zmíněné mateřinky. „S námi nikdo nejednal. Na zahradě jsme si vybudovali nový chodník pro jízdu na koloběžkách. O ten bychom přišli. Připadá mi to jako nelogická věc,“ uvedla Marta Šírová, která se o záměru dozvěděla až bezprostředně před tímto jednáním zastupitelstva.

Do školky v Palackého ulici chodí 56 dětí, další zájemce musejí z kapacitních důvodů odmítat. Do boje se zapojil i Jaroslav Bauer s tím, že záměr zamítali již tenkrát, ale nestačili ho ke konci volebního období, kdy byl místostarostou, projednat. „Ptal jsem se několikrát, byl jsem ujišťován, že záměr byl se školkou projednán,“ nedal se starosta Mach.

V nastalé diskuzi bylo zmíněno významné výročí. V roce 2008 oslaví domažlický fotbal 100 let. To by mohlo být rozhodujícím kritériem pro přiznání dotace, s níž se při rekonstrukci hřiště počítá. „Chci poprosit, abyste zvažovali a kvůli třem, čtyřem metrům zahrady nesmázli investiční záměr. Měst, která mají stoletý fotbalový oddíl, u nás moc není,“ prohlásil bývalý hráč a trenér žáků Ivan Rybár. Poté zastupitelé 18 hlasy záměr schválili s tím, že pozemek školce přidají jinde. „Jsem na to zvědavá. Dosud jsme neměli možnost dostat se na sousední zamčený stadion. Pokud nám přidají náhradní pozemek na zahradu, měl by to být trávník směrem k bazénu, kde na děti uvidíme. Nikoliv ten za školkou,“ míní Šírová.