Ručička neúprosně se blížící k patnácté hodině a černé mraky nad Domažlicemi, z nichž hustě pršelo, nutně vzbuzovaly obavy ve všech, kteří chtěli dnes odpoledne představit na domažlickém náměstí Deník, potažmo Domažlický deník.

Naštěstí nás má svatý Petr rád, a tak zhruba 10 minut před třetí hodinou odpolední zastavil déšť a zpoza mraků vysvitlo sluníčko.

Na příchozí, a to velké i malé, čekala na náměstí spousta zajímavostí, neposledně také soutěže, a to jak s Deníkem, Klasou či televizí Prima. Její zástupci dnes navíc potěšili pětici šťastlivců, kteří si z náměstí odnesli set top boxy.

O příjemě strávené chvíle se nepostarali jen zástupci Deníku v čele s moderátorem odpúoledne Geraldem Weschke a již zmíněných partnerů, ale také děti ze Základní umělecké školy v Domažlicích, dále tanečníci ze skupiny Venduly Brettschneiderové (dříve Hruškové).

Návštěvníci Prima dne s Deníkem se mohli nechat nalíčit a nechat si upravit nehty od budoucích kosmetiček ze Středního odborného učiliště v Domažlicích. A protože jsme mysleli i na jejich zdraví, pozvali jsme budoucí zdravotníci sestry z VOŠ, OA a SZŠ Domažlice, které zájemcům měřily krevní tlak.

Na náměstí se diskutovalo o největším problému, který už delší dobou hýbe Domažlicemi - o budoucnosti Alejí. K ní se vyjadřoval starosta města Miroslav Mach, jeho ´protivníkem´ v debatě byl zástupce Strany zelených Roman Muhr.