Malý parčík blízko centra a větší u cesty na vlakové nádraží. To jsou nejbližší plány, které mají Domažličtí při tvorbě nových parků ve městě.

Na zelené ploše mezi obvodním oddělením policie v Hruškově ulici a Zubřinou se před lety uvažovalo o vzniku dětského hřiště, ale kvůli sousední frekventované silnici z tohoto plánu sešlo. Teď by tam měl vzniknout nový parčík.

„Schválili jsme zadání zakázky na vypracování projektové dokumentace. Zahradní architekt tak zpracuje konkrétní studii pro budoucí podobu parku," říká místostarosta Zdeněk Novák.

„Chceme získat několik variantních studií, jak by park mohl vypadat. Máme několik podmínek týkajících se například zachování některých cennějších stávajících porostů. Měly by tam být lavičky, cestičky, nová výsadba, vše bude záležet na vyjádření architekta," dodal Novák.

Vybudování parku by se mělo stihnout v příštím roce.

„V centrálním prostoru by mohla být časem umístěna socha vzniklá při pravidelných letních uměleckých sympoziích," zmínil místostarosta.

V minulých měsících už proběhly první úpravy v parku v Masarykově ulici (u křižovatky s Havlíčkovou ulicí, naproti bývalé Hubrovně). Jeho součástí budou pěšinky, jezírko nebo můstek přes Zubřinu.