Čtenáři známkovali vedení města v oblasti doprava a dopravní dostupnost včetně infrastruktury, cyklistika, chodci. Zde by se dalo říci, že si město nevede příliš dobře, jelikož 55 % z 288 známkujících rozdalo tu nejhorší známku, jedničku dalo jen 13 %, dvojku 8 %. Průměrná známka tak byla 4.

Kompletní výsledky ankety najdete ZDE.

Ještě hůře jsou na tom ale Domažlice podle čtenářů ve druhé hodnocené oblasti, kterou je bytová politika – jak dostupné jsou byty a domy ve vašem městě. Zde kliklo na známku pět 64 % lidí, na jedničku jen 7 %, dvojku 2 %. I zde byla průměrná známka 4.

Ve třetím případě čtenáři známkovali vytváření bezpečného místa pro život bez nebezpečných oblastí. Zde vyšla radnici známka rovněž 4.

Nejlépe si vedení radnice vedlo v oblasti zaměřené na podporu vrcholového i mládežnického sportu včetně dostatečných sportovišť, získalo v průměru známku 3.

Slabší vysvědčení pro domažlickou radnici okomentoval starosta Stanislav Antoš, jenž teprve před týdnem vystřídal na této pozici Radka Wiesnera, který byl odvolán. „Z výsledku ankety je vidět, že se jí zúčastnili především kritičtí čtenáři. K jednotlivým otázkám mohu říct, že v případě dopravy budeme pokračovat v rekonstrukci místních komunikací, řešit chceme přestupní uzly, a pokud zmíním naopak menší záležitosti, budeme pokračovat ve výstavbě autobusových zastávek. K rozvoji dopravy velmi přispěje modernizace železnice, kterou chystá stát. Rádi bychom, aby byl vybudován obchvat Domažlic, ale to je záležitost mimo finanční možnosti města,“ sdělil starosta a pokračoval: „K bytům, v minulém volebním období jsme zainvestovali pozemky v Petrovické ulici pro výstavbu bytových domů, které chceme v tomto období začít stavět. Co se týče bezpečnosti, tak byť žijeme ve městě s nízkou kriminalitou, budeme rozšiřovat kamerový systém. Velkou váhu má jistě prevence a vzdělávání dětí, mládeže i seniorů, což provádějí městští strážníci. V případě sportu máme k dispozici dotační programy a chystáme investice ve výstavbě dalšího sportovního vyžití. Pochopitelně k tomu patří i zázemí, například dobudovat areál na Střelnici u tenisových kurtů, kde je třeba dokončit například parkovací plochu.“

Redakce Deníku nechala ve všech krajích České republiky oznámkovat čtenáře, jak jsou spokojeni s tím, jak si největší města regionu vedou ve čtyřech důležitých oblastech samosprávy: dopravě, bytové politice, bezpečnosti a podpoře sportu. Tady jsou výsledky letošního vysvědčení za naše okresní město. Jde o průměrnou známku čtenářů, nikoliv o názor Deníku. Toto vysvědčení není hodnocením redakce, ale internetových čtenářů deniku.cz a jeho regionálních webů. Redakce si uvědomuje, že kvůli současným náladám ve společnosti může být kritičtější, a že je jen sondou do pocitů společnosti v daném regionu a nedělá si ambice na komplexní analýzu.

Čtenáři v anketě známkovali radnice okresních měst v západních Čechách.Čtenáři v anketě známkovali radnice okresních měst v západních Čechách.Zdroj: Deník