Za deset let jich shromáždila 648. Její sloní sbírka je velice pestrá a každý kousek je jiný.
„Nevím, čím mě sloni tak upoutali. Prvního jsem dostala od staršího syna jako dárek z výletu a ten to vlastně všechno odstartoval. Mnoho jsem jich dostala, ale spoustu jsem si jich sama koupila. Když se mi sejdou dva stejní, jednoho někomu daruji,“ říká Milena Kaufnerová s tím, že není slon jako slon.

„Než si ho koupím, musí mi padnout do oka, pokud kolem něj projdu a nic mi neříká, není to vhodný exemplář do mé sbírky. Musí být veselý a sympatický,“ směje se a dodává, že nejraději má ty pracovité, třeba s harmonikou nebo s nářadím.

Nejvíce kousků do sbírky přibylo Mileně Kaufnerové letos. „K padesátinám, které jsem letos oslavila, jsem dostala přesně padesát slonů, a to v nejrůznějších podobách,“ pokračuje.


Sbírku netvoří jen úhledné sošky, ale i rozmanité dekorace, jako například sloní stojan na květinu nebo třeba sloní hodiny.
„Mám je všechny v obýváku. Vždycky, když si nějakého nového slona přinesu, musím si sednout a přemýšlet, kam ho dám, aby se právě na toto místo hodil,“ dodává Kaufnerová s tím, že posledním přírůstkem je slon z televizní reklamy, kterého si už dlouho přála.