„Letošní ročník ještě budeme muset odehrát v Klatovech a některé kluby budou hrát až v šedesát kilometrů vzdálené Sušici,“ lituje jeden z hokejistů, Richard Šeba z Domažlic. Zimní stadion měl být hotov v červenci. Nedodržení termínu nadělalo hokejistům obrovské problémy s hledáním volných míst v jinak velmi nabitém rozvrhu na stadionu v Klatovech.

„S tréninky je to špatné, led je volný od půl desáté večer, většinou je to ale od deseti hodin a později,“ dodává Šeba. Výstavba sportovních zařízení v Domažlicích se příliš nedaří. Na rozdíl od problémů po krachu rokycanské firmy, která stavěla tělocvičnu u školy Komenského 17, se ale tentokrát radnici podařilo „za pět minut dvanáct“ dojednat bankovní garanci. Tím město získalo zpět deset procent z hodnoty stavby bez daně.

„Ano, 7,2 milionu korun už je na účtě města,“ uvádí starosta Domažlic Miroslav Mach. Radnice se už také dohodla s ministerstvem financí a pojistila si dotaci, kterou se zřejmě nepodaří do konce roku vyčerpat. Mezi firmami, které pro Stavební podnik Klatovy na stadionu dělaly, je několik místních společností.

„Zabránili jsme, aby byl ze stavby odvezen jimi dodaný materiál. Počítáme s tím, že je využijeme při dostavbě haly, takže o nic nepřijdou a nám se podaří udržet plánovanou cenu stadionu,“ věří starosta. Koncem září věřitelský výbor projedná přihlášené pohledávky firem. Poté bude vyhlášeno nové výběrové řízení na firmu nebo sdružení firem, které stadion dokončí. „Mohl by být hotov tak v březnu příštího roku,“ dodává Mach.

Zimní stadion - Do jeho dokončení zbývá proinvestovat asi 22 z celkových 85 milionů korun. Část z této sumy ale tvoří již započaté práce, o jejichž hodnotě se nyní jedná. Největší nedodělek je ledová plocha. Ta pak musí 6 až 8 měsíců „vyzrát“