Co si o tom myslí ředitelé některých škol na Domažlicku? „Na naší škole je používání mobilního telefonu při vyučování zakázané. Samozřejmě jsem se již setkal s tím, že žákům při hodině zazvonil telefon, ale většinou mají vyzvánění vypnuté. Pokud by ho používali jako tahák, tak má kantor právo zasáhnout stejným způsobem, jako kdyby šlo o tahák papírový,“ uvedl zástupce ředitele Základní školy v Komenského ulici v Domažlicích Stanislav Tauer s tím, že se nebrání používání slovníku mobilního telefonu v hodinách anglického jazyka a po domluvě s kantorem i kalkulačky.

Na soukromé střední škole Bean ve Staňkově mají studenti mobilní telefony striktně zakázané. „Nezastáváme názor, že by mohl mobilní telefon sloužit jako pomůcka. Na kalkulačce v mobilním telefonu mohou stejně provádět jen základní početní operace. Zákaz používání mobilního telefonu mají žáci uvedený přímo ve školním řádu,“ vysvětlila ředitelka SOŠ a SOU Bean Yvona Šorejsová.

„My máme ve škole používání telefonů zakázané, ale když nutně potřebuji kalkulačku, tak ho samozřejmě použít můžu. Myslím si, že je to v tomhle směru určitě praktické,“ svěřila se Deníku Iveta Kolářová ze Zbůchu, která nyní studuje druhým rokem na Vyšší odborné škole, Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole v Domažlicích.

Využití mobilních telefonů u studentů v Západních Čechách:
  • volání 2 – 3 krát týdně – 40%
  • posílán sms denně – 60%
  • posílání sms během vyučování – 95%
  • mobilní telefon jako tahák – 30%
  • studenstký tarif využívá – 45%
  • kalkulačku při studiu využívá – 65%