„Měli jsme od února plno, ale nyní se ještě pár míst uvolnilo,“ sdělila Jarmila Laiblová, která na statku ve Svržně, kde působí jezdecká stáj Prela, pořádá letní jezdecký tábor už třetím rokem. „Děti se tu střídají po týdnu. Tábor je vhodný pro děti přibližně od sedmi let do jakéhokoliv věku, jezdí sem i maminky s dětmi.“ Ve Svržně má v průběhu tábora každé dítě přiděleného koně, o kterého se stará. „I naprostí začátečníci získají po týdnu zkušenosti,“ poznamenala Laiblová s tím, že více informací najdou zájemci na www. prela.ic.cz.

Celkem pět táborů i zajímavou příměstskou činnost připravuje Dům dětí a mládeže Domino v Domažlicích. „Pro rodiče s malými dětmi máme už od 22. června pobyt v Koutě na Šumavě na téma Pohádka. V Horšovském Týně se tradičně koná soustředění dívčích klubů a na Zelený Háj se vypraví děti, které zajímá přírodověda a turistika,“ informoval pracovník Domina Jan Hrabačka. V Postřekově začne v polovině července tábor Kouzelné brýle zaměřený na výtvarnou a rukodělnou činnost. V Milevě pak budou tábořit děti, které baví sport a turistika. Podrobnosti jsou na stránkách www.ddmdomazlice.cz.

Další tradiční tábor podniká občanské sdružení Atábor v Újezdě u Domažlic. O jeho aktivitách se více dozvíte na www.atabor.com.