„Vyjdeme z domu a jsme na ulici. Auta tu jezdí velice rychle. Přitom zde bydlí senioři, malé děti i lidé chodící o holích. V minulosti jsme museli strpět těžké vozy při uzavírkách, ale kromě kanalizace sem za roky, co si pamatuji, nepřišla žádná investice,“ uvedl na jednání zastupitelstva, kde se petice projednávala, 64letý Josef Nikles (malý snímek). V Srnově ulici bydlí celý život.


Okamžité nápravě nevyhovujícího stavu v dotčené ulici však brání dvě skutečnosti. Podle vedení města by se jí mohla dotknout připravovaná akce Čistá Berounka (kanalizace). Dalším problémem je, že Discont Plus na základě dohody s radnicí už zpracoval plán rekonstrukce Srnovy a Tovární ulice. Původní podmínkou schválení stavebního povolení totiž byla rekonstrukce ulic naproti jeho parkovišti. Nakonec byla rekonstrukce ulic ´s požehnáním´ radnice odložena na později jako II. etapa.


Proč se tak stalo? „Radu města k tomu vedlo to, že bude probíhat akce Čistá Berounka. Nebylo rozumné spravovat komunikaci, když by se za dva, tři roky měla bourat. Zájem Discontu Plus bude pozemek, který vedle parkoviště zbyl, prodat i se závazkem ke komunikacím,“ vysvětloval na jednání zastupitel Jaroslav Bauer, tehdejší místostarosta.


„Osobně se obávám, že firma Plus, která uzavřela dohodu ke smlouvě, pozemek neprodá. Jestiže dojde k prodeji, nový majitel nebude vázán k ničemu. Smlouva nehovoří ani o tom, že případné investice budou městu zaplaceny,“ reagoval i na avizovanou prodejní cenu 3 000 Kč za metr čtvereční pozemku zastupitel a právník v jedné osobě Zdeněk Novák.


Po delší diskuzi zastupitelé přijali návrh starosty Miroslava Macha, a to svolat jednání s obyvateli ulice.
„První jednání proběhlo přímo na místě minulý čtvrtek, další bude 17. října na radnici. Do té doby si mohou občané ze Srnovy ulice připravit připomínky, abychom se dohodli na novém dopravním řešení,“ řekl nám včera místostarosta Dalibor Kubů.