Ta se odehraje tam, odkud vzešla myšlenka na realizaci tohoto projektu, tedy na Gymnáziu Wernera von Siemense v Regensburgu, kde budou od čtvrtka do soboty tohoto týdne probíhat celoněmecké Jazykové slavnosti. V jejich rámci se kromě dalších projektů ze všech částí Německa bude prezentovat rovněž představení Život na hranici.

„V pátek odpoledne účinkující studenti předvedou pouze několik výstupů jako ukázku, ale v sobotu od půl osmé večer sehrají naposledy celé představení,“ informovala nás Emilie Nosková, která je garantem tohoto divadelního projektu za domažlické gymnázium. „Poslední představení ale neznamená ukončení slibně se rozvíjející spolupráce s Gymnáziem Wernera von Siemense.

Pedagog regensburské školy Wolfgang Friedl, jenž je duší celého projektu a autorem představení, má totiž v plánu sestavení scénáře a nácvik nové hry, kde by opět účinkovali studenti obou škol. Její námět bude vycházet z událostí husitského období,“ nastínila Emilie Nosková další perspektivy spolupráce obou gymnázií.