Ta zpochybnila výpovědi většiny předešlých svědků, ale nakonec i svou. Případem se přitom domažlický soud zabývá už podruhé, protože po lednovém vynesení rozsudku se obžalovaný i státní zástupkyně odvolali a krajský soud pak případ vrátil zpátky. Zatímco obviněný 20letý mladík se hájil tím, že dívka styk chtěla, že je tedy nevinný, státní zástupkyni se dvouletý podmíněný trest zdál mírný. „Byl to totiž souhrný trest za tento případ i za již prokázané okradení babičky,“ vysvětlila s odkazem na mladíkovy předešlé problémy se zákonem.

Podle žaloby mladík 9. října 2005 asi ve tři hodiny ráno na diskotéce v Holýšově odtáhl o rok mladší dívku opodál a přes její aktivní odpor na ní opakovaně vykonal soulož. Za to mu hrozil trest až do deseti let. Už při prvním procesu senát vyslechl oba aktéry údajného znásilnění i řadu svědků či rodinných příslušníků. A nyní při opakovaném projednávání některé výslechy zopakoval.

Mladík nadále trvá na své nevině, proti němu ale hovoří některé okolnosti, jako třeba lékařská zpráva či jeho pověst. Ale ani poškozená, která k soudu dorazila až po druhém předvolání pod hrozbou předvedení, nepůsobila při čtvrtečním výslechu příliš věrohodně. To ostatně naznačily, i když nepotvrdily, už některé znalecké posudky. „To není pravda,“ odpovídala většinou soudkyni, která citovala výpovědi některých svědků. Popřela např., že by o svém znásilnění mluvila s některými lidmi, kteří už byli vyslechnuti jako svědci, či že by pár dní po činu chtěla původní výpověď odvolat. „Přišla za mnou nějaká slečna nebo paní a chtěla, abych to odvolala, ale nehodlala jsem se s ní o tom bavit,“ reagovala na nedávnou výpověď sestry obžalovaného podle níž si prý vše vymyslela a chtěla to přiznat policistům.

Ve čtvrtek si ale poškozená dívka, která je momentálně v jiném stavu a byla proto vyslýchána vsedě, nedokázala přesně vybavit, zda s jedním ze svědků chodila ještě před projednávanou událostí, či až po ní. „Samotné znásilnění ale popisuje pořád prakticky stejně,“ myslí si státní zástupkyně, která dobře zná rodiné zázemí i minulost obou mladých aktérů případu.

Více světla do něj by mohla přinést výpověď matky poškozené, která je naplánována na konec června.