Pouhou fámou jsou městem kolující řeči o některých změnách na postech primářů v Domažlické nemocnici. Její ředitelka Alena Vyrutová totiž o žádných neví. Zatím poslední změna je tak už více než rok stará, když primáře ženského oddělení Zdeňka Kováře odcházejícího do vlastní praxe nahradil v dubnu 2006 Jakub Mach.

„Žádný z našich primářů nebyl odvolaný,“ říká rezolutně Vyrutová. I ona však připouští, že nějaké zvěsti o odvolání primáře chirurgie Václava Šauera se jí také donesly. „Doktor Šauer pokračuje jako primář chirurgického oddělení. Zatím jsem neviděla žádný důvod k jeho odvolání. A to byl musel být opravdu velký důvod,“ říká ředitelka s tím, že tyto zvěsti možná pramenily z velkého přepracování lékařů na chirurgii v čele s primářem.

„Obložnost chirurgie za leden až květen je 98%. To znamená, že je prakticky stále plno. Navíc se dělá velké množství akutních operací, kvůli kterým se musejí odkládat i plánované výkony. Takže možná na oddělení zaznělo něco o tom, že primář skončí. Tedy že dá výpověď. Já rozhodně nemám důvod jej odvolávat,“

Že před časem uvažoval o možnosti odejít přiznává i sám Václav Šauer. „Chtěl jsem dát výpověď, protože jsem byl s některými věcmi nespokojený. Ale už jsem si to rozmyslel a zůstávám,“ říká primář. V případě jeho odchodu by přitom zřejmě chtěli odejít i někteří další lékaři z oddělení.

Na chirurgii pracuje momentálně sedm lékařů, což je počet odpovídající tabulkám. Kolegy primáře Šauera jsou Dr. Suastika, Dr. Ouřada, Dr. Matějková, Dr. Fait, Dr. Liška a Dr. Bacík. Koncem července sice jeden z lékařů odejde, ale místo něj hned nastoupí mladý absolvent.

Už v loňském roce přitom z chirurgického týmu ´vypadl´ také MUDr. Mirko Ferra, který nahradil zesnulého MUDr. Josefa Bicana ve vedení oddělení LDN. „Doktor Ferra ale nadále operuje. Chirurgii tak vlastně úplně neopustil a navíc si tak zachovává svoji erudici,“ dodává ředitelka Alena Vyrutová s tím, že právě počákem července bude MUDr. Ferra ve funkci primáře Léčebny dlouhodobě nemocných potvrzen.