„Od začátku letošního roku do 10. května jsme tu zaznamenali patnáct dopravních nehod,“ uvedla tisková mluvčí domažlických policistů Vladislava Čejková. „Naštěstí se obešly bez smrtelných nebo těžkých zranění.

Nejčastější příčinou zdejších nehod bylo nepřizpůsobení rychlosti stavu a povaze vozovky, a také jízda po nesprávné straně vozovky,“ dodala Čejková důvod, pro který se dopravní policisté rozhodli mezi oběma městy předjíždění úplně zarazit.

Na bezohlednost řidičů doplatila například mladá řidička z H. Týna. „Před pár dny se na mne cestou do Domažlic v zatáčce vyřítilo auto v mém jízdním pruhu. Naštěstí to odneslo jen auto, rozbité boční sklo u řidiče a boční zrcátko, a nikomu v autě se nic nestalo. To auto narazilo ještě do dalšího vozu v koloně za mnou, řidič ani nezastavil, prostě ujel.“

Nedávno osazené značky Zákaz předjíždění platí ve směru z Domažlic od kraje města, tedy od prodejny Auto Ford Kříž, až ke křižovatce na Lazce. „Aby nedocházelo k častým kolonám vozů, byly pod ně umístěny dodatkové značky, které dovolují předjíždět traktory,“ vysvětlila Čejková s tím, že zákaz předjíždění se na komunikaci objevuje opakovaně proto, že křižovatka platnost značky ruší a proto musí být za ní osazena znovu.

Nebezpečných úseků, které řidiči lákají k předjíždění je v našem regionu více. „Koncem roku proběhne vyhodnocení nehodovosti na okrese. Jeho součástí bude i snižování rizik dopravních nehod a osazení dopravních značek,“ naznačila Čejková směr, kterým se budou dopravní policisté dále ubírat.