„Přistěhovali jsme se s manželkou před dvěma lety, kdy nám vyměřili 2 900 korun za ubytování, dále jsme platili elektřinu včetně nájmu hodin a vodu. Byt jsme dostali nezařízený, jen s kuchyňskou linkou, elektrickými kamny a vestavěnou skříní,“ říká 72letý senior s tím, že nehodlá od roku 2010 platit 4 800 na osobu měsíčně, byť jsou v tom započítány elektřina, voda, úklid a další služby.

„Řekl jsem vedení penzionu z očí do očí, že až budeme upoutáni na lůžko, dám jim klidně celý důchod, ale takhle? Šli jsme sem za podmínek, které nám vyhovovaly, což se ale má změnit,“ dodává Vlček, čímž naráží na přerod penzionu na Centrum sociálních služeb.

Manželé si proto podali žádost o byt k městu Domažlice. „Napsali, že nám byl byt přidělen v Petrovické ulici 276 a máme se dostavit na radnici. 9. května jsme tam byli. Slíbili do 14 dnů zaslat poštou: kolik tam budeme platit nájem a že nás seznámí s bytem. Byli jsme spokojení,“ říkají manželé s tím, že nyní jsou ze všeho nervózní. Je prý už červen a radnice se zatím neozvala.

„Byl jsem na operaci s rukou, půjdu ještě se druhou. Mohli jsme mít vše připravené na stěhování. Kdybychom měli dekret, už jsme z penzionu pryč,“ stýská si Vlček. Podle něj žijí v penzionu další tři seniorské páry, které se zachovaly zcela stejně. „Dosud požádalo o přidělení městského bytu v Domažlicích pět manželských dvojic a dva jednotlivci z penzionu. Čtyřem párům byl byt přidělen, čeká se na výpis z katastru nemovitostí. Poté mohou byt převzít,“ uvedl místostarosta Pavel Wolf.