„Nemusí to být jen středa. Na náměstí nebo na parkovišti u Telecomu je plno neustále. Na nás pak zbývají místa daleko nebo vůbec žádná,“ řekl Martin Sladký z Domažlic, který včera hledal místo na parkování přes třicet minut.

„Určitě není v Domažlicích dostatek parkovacích míst. Zatím ale neplánujeme vybudování nového parkoviště,“ uvedl starosta města Domažlic Miroslav Mach. „V plánu ale máme nový projekt, který se týká hlavně sídlišť. Na nich by se měly udělat jednosměrné ulice a podél nich by vlastně vznikla nová parkovací místa,“ dodal starosta Mach.

Parkovací místa jsou dlouhodobým tématem. Lidé parkují, kde se dá a pak musí platit pokuty za to, že stáli například na zákazu stání. „Stál jsem kousek od budovy Úřadu práce, protože nikde nebylo místo. Dostal jsem botičku a zaplatil jsem pokutu. Opravdu by se mělo uvažovat o nových parkovištích,“ řekl Roman Mostecký z Kolovče.

Více míst, kde by lidé mohli zastavit, je opravdu nutných a očekávat je budou obyvatelé Domažlic i lidé z okolí. „Je to dobrý nápad. Doufám, že jich přibude dost,“ pověděla Jana Konopíková z Kdyně.