„V rámci Týdne knihoven jsme tradičně vyhlásili pro zapomnětlivé čtenáře amnestii,“ řekla nám Hana Mlnáříková. Domažlická knihovna navíc připravila na dny od 1. do 7. října jídelníček. Dostal název Knihovnická bašta a obsahuje i dvě ´Speciality dne´.

Tou první bylo v pondělí společné čtení z Chodských pohádek J. Š. Baara a Chodských pověstí M. Majtánové–Korandové, při němž se při předčítání vystřídali osobnosti města Domažlic, učitelé i žáci základních a středních škol. „Mezi ´Minutky´ jsme zařadili amnestii pro zapomnětlivé čtenáře, dále i burzu starších časopisů. Rozhodli jsme se, že tento týden umožníme studentům I. ročníků středních škol a učiliště zápis zdarma. Pro ně pořádáme také informatické lekce,“ doplnila svoji zástupkyni ředitelka knihovny Lenka Schirová.

Během Týdne knihoven navštíví domažlické zařízení žáci II. ročníků základních škol. Knihovna je chce právě v tomto věku podchytit a přilákat ke čtení, které jim dá pro život rozhodně více než nezdravé vysedávání u počítačových her. „Připravili jsme pro návštěvníky také individuální konzultace na internetu, proto je rádi, a to nejen tento týden, přivítáme v naší internetové studovně. Říjnová školení internetové studovny jsou sice pro všechny úterky již plně obsazená, budeme proto přijímat přihlášky na listopad,“ doplnily pracovnice knihovny nabízené menu.

Pro ´fajnšmekry´ ještě připravili na 4. října do Galerie bratří Špilarů přednášku Marie Rozlozsníkové o médiích: masové komunikaci, bulváru, reklamě, fenoménu reality show, ale i Českém rozhlasu Plzeň, stylu rádia, soukromým rádiím, veřejnoprávní a komerční televizi. V galerii se tato rozhlasová redaktorka představí od 17 hodin.