„Dozvěděl jsem se o schůzce obyvatel Šumavy, které jsem se zúčastnil. Je to citlivá záležitost, proto jsem občanům na místě vysvětlil, co by se ve věci dalo dělat,“ řekl Deníku domažlický starosta Miroslav Mach s tím, že záležitostí se zaobírala i městská rada.

Původní nápad, aby se o dětské hřiště staral provozovatel nedalekých tenisových kurtů, však nebude realizován. Nabízí se ale možnost, že by se o hřiště starali obyvatelé okolních domů.

„Tříčlenný přípravný výbor požádal o zaregistrování Občanského sdružení sídliště Šumava. Schůzka, na níž byl přítomen starosta Domažlic, byla vůbec první, abychom zjistili, zda mají občané o hřiště zájem. Nyní probíhají diskuze a sháníme sháníme veškeré podklady. Hlavně zjišťujeme, nakolik by bylo finančně náročné, pokud by se sdružení o dětské hřiště na sídlišti staralo. Nic není zatím stoprocentní,“ uvedl člen přípravného výboru a zároveň domažlický zastupitel Pavel Zeman.

Zároveň podotýká, že na město se s případnou žádostí o pronájem hřiště obrátí až po zjištění všech podmínek a náležitostí. „Zatím je ještě čas, neboť nejbližší jednání zastupitelstva města Domažlic bude až koncem srpna,“ dodává Zeman.

Tomu, aby se o zmíněné hřiště starali obyvatelé sídliště, je, zdá se, nakloněný domažlický starosta. „Nevidím to jako problém. Naopak. Město by občanskému sdružení pomohlo s provozováním tohoto dětského hřiště ,“ říká Mach.