„Podle mého názoru tady chybí větší hotel, kde by se mohly ubytovat početnější skupiny turistů. Pro jednotlivce to jinak není problém,“ myslí si Stanislav Antoš, vedoucí Městského informačního centra v Domažlicích a dodává, že tento problém by mohl vyřešit nový hotel, který by měl vzniknout ve starém pivovaru. „Ten by výrazně pomohl rozvoji cestovního ruchu,“ říká Antoš.

Nejhorší to podle něj je při Chodských slavnostech. „Kapacita je většinou plná. Všechno je zamluvené už od zimy,“ upozorňuje. Jinak si ale na nedostatek turistů nemohou Domažlice stěžovat. „V současné době je návštěvnost vysoká. V Domažlicích je nejnavštěvovanější muzeum a věž. Z dalších míst na Domažlicku lidi láká Čerchov, Babylon, Hrádek, Újezd, Horšovský Týn a další místa,“ dodává Antoš.

Stejný názor má i Lucie Popovičová z Informačního centra v Horšovském Týně. „Turistů podle mého názoru každým rokem přibývá. Více se zajímají o památky i o města. S ubytováním to v Horšovském Týně není špatné. Je tady dostatek malých penzionů, takže rodiny většinou nemají problém. Ten nastává až v okamžiku, kdy by se tady chtěla ubytovat větší skupina lidí, protože pro ty tady není místo,“ upozorňuje.

Výrazný zájem o pobyty v Čechách zaznamenávají i cestovní kanceláře. „I přes zvyšující se zájem u nás podle mého názoru stále chybí kvalitní ubytovací kapacity a chybí zde i zajímavé doplňkové programy,“ vysvětluje Petr Veselák z CK Campanatour. Podle něj je na Domažlicku celá řada míst, která by se dala nabízet jako zajímavé cíle. „Jde jen o to, aby se správně směroval tok peněz do výstavby rozumných ubytovacích kapacit a aby se investovaly prostředky do kvalitní propagace předností, které náš region nabízí,“ dodal ještě Veselák.