„Od rána jsme se prakticky nezastavili. Zájem je velký, zkoušíme děti z dopravních značek, zaměřujeme se na jízdu na kole a vše, co by měl malý cyklista znát,“ dozvěděli jsem se u stánku domažlické městské policie s tím, že jednotlivci i kolektivy prokazují dobré znalosti problematiky.

Školní výlet spojili s návštěvou akce mrákovští školáci ze 4. třídy. „Máme bombastický výlet. Byli jsme na věži, tady na dni s integrovaným systémem. Do Mrákova půjdeme pěšky přes Zelenov,“ řekla nám učitelka Jiřina Blahutová. Třináct dětí jí souhlasně přikyvovalo. „Krásný, báječný,“ doplnila Růža Říhová.

„Nejvíce všechny upoutali psi a vrtulník. Tady u mě školáci vyplňovali testy pro cyklisty a určovali značky. Občas něco nevěděli, ale rámcově měli dobré znalosti,“ uvedla policejní mluvčí Vladislava Čejková. Kluky lákala policisty připravená střelba ze vzduchovky a také simulátor nárazu. „To byla šlupka,“ říkali dva školáci, kteří ho opouštěli.

Návštěvníci mohli vidět i vybavení pyrotechniků a tři policejní motorky. Současnou a dvě historické, které ukazovali František Paroubek a Jaroslav Pernica. Děti i dospělé uchvátil vrtulník. Když odlétal z Domažlic, vítr jdoucí od něj smetl téměř až do nedalekého potůčku dva mrákovské školáky – Pavla Kalendu a Milana Smazala. Závěr dne prožily některé děti v autech policistů a strážníků.