„Určitě zajímavé budou dvě exhibice mistra světa v biketrialu Petra Krause,“ láká starosta Miroslav Mach. Právě on chce zítra na náměstí seznámit občany s novou koncepcí dopravní politiky domažlické radnice.

„Musím to stačit do desáté hodiny. Pak usedneme s kolegy na kola a vyjedeme si po cyklostezce a dále nově upravené cyklotrase v městských lesích na Babylon,“ upozorňuje s tím, že díky vstřícnosti zaměstnanců lesů se podařilo upravit pro cyklisty cestu vedoucí krásnou přírodou.

„Spojili jsme potřebné s užitečným. Do realizace nápadu starosty Macha se mi moc nechtělo, ale když nyní vidím výsledek, jsem spokojený,“ říká ředitel DML Jan Benda. Dodává, že v městských lesích nyní najdou pěší i cyklisté přes dva kilometry upravených cest, které lesáci zároveň využívají při odvozu dřeva.

Od konce cyklostezky v Havlovicích vede jedna z tras od pasečnické silnice k Babylonu a dále ke kanálu Teplé Bystřice. Cyklisté i pěší také mohou posedět na nově vybudovaných lavičkách, v několika místech doplněných stoly pro občerstvení. A tato odpočívadla najdou nejen na této trase, ale i u dalších cest v lesích města Domažlic.

Program Dne bez aut v Domažlicích
  • 9.00–12.00: zábavné a sportovní hry pro děti, jízda zručnosti kolem kašny, seřízení jízdních kol zdarma
  • 9.15 a 11.00 : biketrialová exhibice trojnásobného mistra světa Petra Krause
  • 9.30–10.00: slovo starosty Miroslava Macha k dopravní politice domažlické radnice
  • 10.00: cyklovýlet se starostou a zastupiteli: od radnice po cyklostezce Domažlice–Havlovice, dále upravenou trasou od odbočky Pasečnice přes les na Babylon (9 km)