Předminulé úterý se podobný případ stal u pumpy v areálu bývalých domažlických kasáren.

Čerpací stanici mrákovského zemědělského družstva navštívil lupič předevčírem deset minut po šesté hodině ráno, tedy pouhou hodinu po otevření. To podle lidí znalých praxe nesvědčí o příliš velkých zkušenostech lupiče.

„Neznámý pachatel vešel do prostoru prodejny a při nakupování cigaret vytáhl na obsluhu pistoli. Zároveň požadoval finanční hotovost z kasírtašky a pokladny,“ popisuje incident mluvčí domažlických policistů Vladislava Čejková. Pachatel tak způsobil majiteli benzínky zhruba dvoutisícovou škodu.

„Ten chlápek před tím zaparkoval na parkovišti před podnikem,“ říká jednatel mrákovského družstva Josef Forst s tím, že muž v červené bundě s ohrnutým límcem, v čepici a s brýlemi chtěl cigarety. „ Když mu je obsluha dávala, začal prý šmátrat v kapse a hrozit, jako že má pistoli. Vidět ji ale nebylo,“ dodává Forst, kterého rovněž překvapila doba loupeže. V okolních dílnách totiž byla spousta dalších pracovníků. A jeden z nich také zkoušel pachatele chytit.

„Pachatel ale utekl, nasedl do auta a ujel,“ dodala Čejková s tím, že policie po pachateli intenzivně pátrá. A samozřejmě prý také prošetřuje možné souvislosti s domažlickým přepadením z 5. června.

„Bylo to za bílého dne, v pět hodin odpoledne. A celé to proběhlo hrozně rychle. Trvalo to jen jedenáct vteřin,“ vzpomíná přepadená domažlická čerpadlářka s tím, že má dodnes strach. „Přiběhl chlap s kuklou na hlavě a s pistolí v ruce vrazil do kanceláře. Bylo to jak z akčního filmu. Řekl jedinou větu: ´Naval kasírku, nebo budu střílet´. Když ji dostal, zmizel.“

Pachatelů přitom zřejmě bylo více. Druhý asi čekal v autě na nedalekém parkovišti. Přestože měl lupič na hlavě kuklu, zřejmě se jednalo o mladšího muže velmi štíhlé postavy vysoký asi180 cm.