„Celkem se zkontrolovalo osmdesát vozidel. Dva dopravní přestupky, a to požití alkoholických nápojů řidičem před jízdou, byly oznámeny. Zbylých osm přestupků bylo vyřešeno blokovou pokutou v celkové částce 1 400 korun,“ informovala Deník tisková mluvčí Okresního ředitelství Policie České republiky v Domažlicích Vladislava Čejková. Policisté mimo požití alkoholu kontrolovali i zavazadlový prostor a doklady. Pátralo se také po hledaných vozidlech a osobách.

„V souvislosti s provozem vozidel na pozemních komunikacích evidujeme od začátku roku celkem devětatřicet trestných činů, z toho jednadvacet jich řidiči spáchali pod vlivem alkoholu,“ řekla Čejková. „V rámci prevence v dopravě se Preventivně informační skupina rozhodla odměnit ukázněné řidiče. Všichni, u kterých byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem, od nás obdrželi malou pozornost v podobě energetického nápoje Besip,“ dodala tisková mluvčí.

„Nebyl jsem kontrolován. Myslím, že tento výsledek je výborný, protože hodně lidí slavilo Václava, takže to vypadá, že řidiči jsou zodpovědní. Tyto akce by měly být častěji. Pořád jezdí dost nepořádných řidičů,“ sdělil Kamil Nový z Klatov, který s rodinou slavil, ale nepil.

„Mě policisté nazastavili, ale viděla jsem je. Myslím, že by neměli jezdit služebními vozy, protože spousta zkontrolovaných řidičů varuje své známé, aby místem, kde polisté stojí, nejezdili. Ale tyto nárazové akce jsou každopádně dobré. Všichni jezdí pod vlivem alkoholu a rychle. Dala bych jim vysoké pokuty a ještě bych sebrala řidičský průkaz. Aby si uvědomili, jak mají jezdit,“ řekla poněkud rozčileně Vlaďka Jihlová z Domažlic, která byla dvakrát účastníkem dopravní nehody, za kterou nemohla.

Podobnými akcemi chce policie zabránit zbytečným nehodám.