Cílem této akce je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Do projektu se zapojily i dobrovolníci z některých obcí na Domažlicku.

Uklidíme hu nás, tak pojmenovali akci, která se koná tuto sobotu 15. září, v Postřekově. Účastníci, kteří se do úklidu zapojí, se sejdou u domu čp. 270 v 9 hodin. Postřekovský úklid, který potrvá do 15:00, se zaměří na vyčištění oblastí především kolem potoka, komunikací, příkopů a prostranství na obci. V Postřekově akci pořádá obecní úřad.

Brigádu plánují i v Otově. Tam ji pořádá spolek Skřítka Kořínka, který naplánoval úklid především v blízkém okolí, při cestách a v lesích.

Kdyně se pustila do úklidu ve velkém. Zde se zapojuje několik skupin. Ti nejmladší vyrazí s rodiči v 9:00 od dětského hřiště Na Tržišti a dospělí v tutéž hodinu u Hájovny. „Maminek s dětmi je v tuto chvíli asi 15, v druhé skupině dospělých hlavní je zhruba 255 dobrovolníků. Rozjednanou spolupráci máme i ve škole, u dětských hasičů. Podpořily nás obě pionýrské skupiny. V tuto chvíli víme, že od Safíru jdou Mrňouskové, zúčastní se i zaměstnanci radnice. Akce se zúčastní lidé, kteří si odpracovávají veřejně prospěšné práce a zapojí se i spolek myslivců,“ řekla ředitelka MKS ve Kdyni Jana Podskalská.

Dobrovolníci se v rámci sobotní akce chystají uklízet i v Domažlicích.