Téměř milion korun bude stát úprava návsi v Dobříkově, která byla zahájena minulý týden.

„Projekt na úpravu návsi v Dobříkově jsme podali v letošním roce a podařilo se nám získat potřebné body pro venkovskou zástavbu zemědělského charakteru,“ uvedl starosta Kdyně Jan Löffelmann s tím, že dotace z evropských fondů činí sedm set tisíc korun a zbytek uhradí město z vlastní kapsy.

Úprava návsi v Dobříkově je rozdělena do dvou etap.

„První etapa bude zahrnovat vybudování odpočívadel, hřiště s umělým povrchem o rozměrech 24 krát 17 metrů, dětského hřiště s pískovištěm, skluzavkou a ohništěm. V druhé etapě bude náves osázená zelení,“ dodal Löffelmann.

Začátkem ledna bylo vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby, do kterého se přihlásilo sedmnáct stavebních firem, z nichž byla vybrána firma PPS servis Plzeň.

„Hřiště už je vyměřené. Teď se bagruje. Do konce týdne bude stržen terén, začneme vozit štěrk a kolem hřiště budou umístěny železné sloupy, na které se dá pletivo. Obě hřiště budou dokončena do dvou měsíců,“ řekl stavbyvedoucí Roman Koutský a dodal, že na výstavbě hřiště pracují ve čtyřech, a aby bylo vše hotovo do dvou měsíců, budou zde pracovat i o víkendech.

Na novou tvář návsi se těší i místní.

„Jsme rádi, že se to tady vylepšuje. Dříve bylo malé hřiště v hořejší části obce, kam chodili kluci hrát fotbal. Slyšeli jsme, že se v těchto místech mají stavět domky. Dole na návsi to bude hezké a praktičtější, protože v té části obce je v současnosti nejvíc malých dětí,“ řekla obyvatelka Josefa Böhmová.