Dobří andělé dlouhodobě podporují rodiny s dětmi, ve kterých se objevila rakovina nebo jiné vážné onemocnění. Pravidelné finanční příspěvky jim poté pomáhají přečkat těžké životní období.

„Kromě výdajů spojených s léčbou či rehabilitací pacienta se rodiny snaží z příspěvků zmírnit dopad vážného onemocnění také na sourozence,“ vysvětluje Šárka Procházková, ředitelka nadace Dobrý anděl, jejímž prostřednictvím dárci – Dobří andělé – podporují tisíce rodin po celém Česku.

Za necelých 8 let fungování nadace podpořili Dobří andělé na Domažlicku desítky dětí. Počet nových žádostí o pomoc ale stále roste. Pomoc jednotlivým rodinám je totiž většinou dlouhodobá.

„Každý dárce, který by chtěl rodiny podpořit, si může zvolit výši částky i frekvenci zasílání pomoci. Také má možnost si přečíst příběh konkrétní rodiny,“ řekla Procházková.

Stačí se na stránkách nadace Dobrý anděl zaregistrovat a zaslat první příspěvek. Ve svém účtu pak každý dárce vidí informace o rodině, které pomáhá.

„Pro rodiče představuje podpora Dobrých andělů v takto těžké situaci pomoc nejen finanční, ale také psychickou – mají pocit, že na to nejsou sami, jsou klidnější, a mohou se tak více věnovat tomu, co je důležité,“ sdělila Procházková s tím, že kromě rodin, v nichž se rodič nebo dítě potýká s onkologickým onemocněním, se podporují každý měsíc také rodiny s dětmi s nejrůznějšími vážnými onemocněními.