Prostituci se prý musely z donucení věnovat dvě mladé Slovenky v erotickém klubu v Březí na Domažlicku.
Provozovatel Clubu 3000 v Březí údajně připoutával osmnáctiletou a šestadvacetiletou ženu k topení a nutil je násilím k prostituci. Veškeré peníze, které nedobrovolné prostitutky vydělaly, si podle jejich tvrzení nechával.
„Ve středu večer jsme přijali oznámení od neznámé osoby prostřednictvím linky 158. Ve čtvrtek proběhla v erotickém klubu domovní prohlídka, při které byly nalezeny některé věci, které měl provozovatel používat ke zmíněné trestné činnosti,“ sdělila tisková mluvčí domažlických policistů Vladislava Čejková s tím, že muži, jehož policisté včera vyslýchali, hrozí v případě prokázání viny z trestného činu kuplířství a vydírání až pět let odnětí svobody.
„Vydírání se měl 39letý muž dopustit tím, že jednu z žen donutil poté, co se jí podařilo z klubu utéct, k podepsání smlouvy o půjčce peněz a v případě nevrácení jí vyhrožoval exekucí,“ dodala Čejková s tím, že se mělo jednat o půjčení patnácti tisíc korun.
Policie ale při šetření počítá i s možností, že je muž ženami obviněn neprávem.
„Myslím si, že je to úplná blbost. Buď v tom bude zase nějaká konkurence nebo něco jiného. Vždyť si tu na okrese dříve provozovatelé ´bordelů´ vypalovali podniky navzájem, stříleli po sobě. Ti naštěstí skončili ve vězení,“ sdělil muž oslovený v Březí s tím, že provozovatele místního klubu zná. „Je to fajn chlap, úplně bezkonfliktní a nevěřím tomu, že by někoho držel v podniku násilím. Spíš si myslím, jestli to není ze strany těch holek ´hrátka´ na politický azyl.“ V Březí se podle něj o události, kterou policisté zatím stále vyšetřují, nemluví. „Vždyť jsme se to teprve včera dočetli,“ poznamenal.
Mladé Slovenky, které jsou údajně sestřenice, pracovaly ještě před pár týdny v jednom z plzeňských průmyslových podniků. „Tam se prý seznámily s dvěma mladíky, kteří jim nabídli práci tanečnic a skončily v erotickém klubu v Březí, kde byly od 26. února, tedy přesně měsíc,“ tlumočila verzi cizinek Čejková. „Předtím prý jako prostitutky nikdy nepracovaly.“
Obě ženy jsou nyní ubytovány v azylovém domu.