Nová sezona začne brzy na zámku v Horšovském Týně. Návštěvníkům se zámek oficiálně otevře první dubnový víkend, a to v sobotu v 9 hodin ráno.
Zámek se ale zatím otevře jen na víkendy, rozšířené otevírací doby se dočkáme až v květnu. Už nyní ale správa zámku hledá vhodné průvodce.
„Požadavky na zájemce o průvodcovství jsou jednoduché,“ sdělil kastelán Státního hradu a zámku Horšovský Týn Jan Rosendorfský. „Průvodce pochopitelně nesmí mít vadu řeči a vyžadujeme, aby byl komunikativní a měl příjemné vystupování. Pro hlavní sezonu potřebujeme průvodce, kteří ovládají alespoň jeden světový jazyk, nejlépe němčinu,“ dodal kastelán s tím, že jednoduché to na zámku kvůli nedostatku vhodných prostor rozhodně nebudou mít s ubytováním sezonních zaměstnanců.
Horšovskotýnský zámek je jednou z nejvíce zpřístupněných památek v České republice. Na návštěvníky čeká přímo v objektu šest památkových okruhů: Hrad, Zámek, Kuchyně, Purkrabství, Erbovní sál a okruh Mitsuko věnovaný osobnosti japonské manželky hraběte Coudenhove – Kalergiho.
Jako sedmou možnost nabízí správa zámku po telefonické domluvě prohlídku kostela Všech svatých v nedalekém Horšově, který pod zámecký areál spadá.