Dvě varny pervitinu zlikvidovali v krátké době po sobě na Kdyňsku domažličtí policisté.
Prvního z mužů, pětadvacetiletého mladíka ze Kdyně, už policisté sledovali delší dobu.
„U muže byla provedena domovní prohlídka a nyní je vazebně stíhán pro trestný čin Nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Při prohlídce byly zajištěny chemikálie a věci potřebné k výrobě pervitinu, který vyráběl a následně prodával dalším osobám,“ uvedla policejní mluvčí Jaroslava Roubalová.
Mladík má z minulosti v oboru ´vaření´ vroubek. Soudce Okresního soudu v Domažlicích mu totiž uložil podmíněný trest, přičemž zkušební doba, neboli ´podmínka´, mu měla vypršet v listopadu 2010.
Ve druhém případě výrobce ´perníku´ se jednalo o 29letého muže z Kdyňska.
„Bezprostředně po provedení domovní prohlídky byl zadržen a umístěn do policejní cely v Domažlicích. Následně nedošlo k jeho vzetí do vazby, neboť byl na základě příkazu soudce Okresního soudu v Domažlicích dodán do věznice Plzeň - Bory k výkonu trestu za již dříve spáchanou trestnou činnost,“ upřesnila Roubalová s tím, že i druhý obviněný muž vyráběl pervitin, a poté ho prodával ostatním osobám.
Kriminalisté zahájili trestní stíhání obou pachatelů pro trestný čin Nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů. V případě odsouzení mohou být za své konání ´odměněni´ až pěti lety odnětí svobody.