Za likvidační pokládá zákaz provozu výherních hracích přístrojů v oblasti domažlického náměstí podnikatel Petr Bočan. Nařízení stanovila letos nově přijatá městská vyhláška.
„Podnikám na náměstí už 14 let. Jedná se o bezproblémový podnik, který funguje v souladu se všemi zákony a pravidly podnikání v tomto oboru. Není pro nás problém přizpůsobit proboz výherních automatů podle vyhlášky až od 15 hodin, ale takto má vyhláška pro nás likvidační charakter,“ říká majitel baru U Bočíse. Jeho bar–herna se nachází v mezipatře historického domu, nemá žádnou světelnou reklamu, pouze přenosnou, povolenou Městským úřadem Domažlice.
Ve stejném duchu se nedávno obrátil na vedení města, aby mu udělilo výjimku z vyhlášky, neboť herna má navíc okna do dvora, nikoli na náměstí. Jeho žádost projednávali na posledním zasedání domažličtí zastupitelé. Rada města už předtím nedoporučila změnu vyhlášky a udělení výjimky. Po delší výměně názorů zastupitelé žádost zamítli.
„Byl by to precedent,“ shodli se volení zástupci občanů s tím, že stejnou žádost o výjimku by si mohli podat i majitelé ostatních heren na náměstí.
„Máme sice ještě bar, takže se budeme snažit dál fungovat. Ale příjmy z výherních automatů budou chybět. Dosud jsme s hernou neměli jediný problém, mladí lidé pod 18 let k nám nesmí, ani do baru. Uvažuji, že může nastat situace, kdy budu muset podnik zavřít,“ řekl nám včera Bočan.